event burgee venue burgee

Liros Cup 5 - 2018

Råå Jolleklubb

Results are final as of 15:55 on September 16, 2018

29er Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Class Club Helm Crew R1 R2 R3 Total Nett
1st NOR 1596 29er RJK Louise Zetterström Klara Gaskell- Brown 1.0 3.0 1.0 5.0 5.0
2nd SWE 1602 29er RJK Leo Jönsson Victor Glatgaard-rhodin 2.0 2.0 2.0 6.0 6.0
3rd SWE 2106 29er MSS Wilma Overup Alexander Krokstäde 3.0 1.0 3.0 7.0 7.0
4th SWE 1711 29er LBSK Wilhelm Enjin Felix Wichert 4.0 4.0 4.0 12.0 12.0

E-jolle Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Class Club Helm Crew R1 R2 R3 Total Nett
1st SWE 14 E-jolle BOJK Måns Wiking   1.0 2.0 2.0 5.0 5.0
2nd SWE 3655 E-jolle BOJK Nils Brandén   2.0 1.0 3.0 6.0 6.0
3rd SWE 3552 E-jolle RJK Karl Larsson Tinnert   4.0 3.0 1.0 8.0 8.0
4th SWE 3636 E-jolle KNSS Simon Linse   6.0 4.0 4.0 14.0 14.0
5th SWE 2 [röd] E-jolle SSP Hannibal Barsne   5.0 5.0 6.0 16.0 16.0
6th SWE 3671 E-jolle OTS Gustav Granath   3.0 15.0 OCS 7.0 25.0 25.0
7th SWE 62 E-jolle BOJK Erling Johnsson   8.0 8.0 9.0 25.0 25.0
8th SWE 3710 E-jolle SKBK August Vigild-nilsson   12.0 6.0 8.0 26.0 26.0
9th SWE 3721 E-jolle SKBK Arvid Bjelkedal   7.0 15.0 OCS 5.0 27.0 27.0
10th SWE 3704 E-jolle BOJK Julius Cederlund   9.0 7.0 13.0 29.0 29.0
11th SWE 98 E-jolle SKBK Philip Edberg   10.0 9.0 10.0 29.0 29.0
12th SWE 3289 E-jolle KNSS Svante Åberg   11.0 10.0 11.0 32.0 32.0
13th SWE 3597 E-jolle SKBK Jacob Skoglösa   13.0 11.0 12.0 36.0 36.0
14th SWE 2 [silver] E-jolle MSS Philip Wallin-Remmer   14.0 12.0 14.0 40.0 40.0

Laser Radial Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Class Club Helm Crew R1 R2 R3 Total Nett
1st SWE 203148 Laser Radial RJK Barbara Schülke   1.0 1.0 2.0 DNS 4.0 4.0

Optimist Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Class Club Helm Crew R1 R2 R3 Total Nett
1st SWE 4621 Optimist BOJK Victoria Novak   4.0 2.0 2.0 8.0 8.0
2nd SWE 4696 Optimist SSP Ellinor Lindström   2.0 3.0 5.0 10.0 10.0
3rd SWE 4776 Optimist LBSK Sofia Von Friesendorff   3.0 4.0 3.0 10.0 10.0
4th SWE 4750 Optimist MSS Max Weber   9.0 1.0 4.0 14.0 14.0
5th SWE 4737 Optimist LBSK Aron Wichert   1.0 15.0 DNF 1.0 17.0 17.0
6th SWE 4724 Optimist MSS Tobias Hope   6.0 6.0 6.0 18.0 18.0
7th SWE 4760 Optimist LBSK Cesar Sparrenbom   5.0 10.0 7.0 22.0 22.0
8th SWE 4646 Optimist MSS Oscar Wallin   7.0 5.0 10.0 22.0 22.0
9th SWE 4762 Optimist SSP Filip Lindström   8.0 9.0 8.0 25.0 25.0
10th SWE 4723 Optimist MSS Stella Dolan   11.0 8.0 9.0 28.0 28.0
11th SWE 4148 Optimist RJK Olivia Wojcik   10.0 7.0 13.0 30.0 30.0
12th SWE 4191 Optimist RJK Amelia Wojcik   12.0 11.0 12.0 35.0 35.0
13th SWE 4391 Optimist C4SS Hugo Bylund   13.0 12.0 11.0 36.0 36.0
14th SWE 4675 Optimist LERSS Liv Häggström   14.0 13.0 14.0 41.0 41.0

Zoom 8 Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Nat SailNo Class Club Helm Crew R1 R2 R3 Total Nett
1st SWE 212 Zoom 8 RJK Kajsa Delander   1.0 1.0 1.0 3.0 3.0
2nd SWE 236 Zoom 8 LBSK Tilde Thorsson   2.0 2.0 2.0 6.0 6.0
3rd SWE 169 Zoom 8 BBSS Simon Mattsson   3.0 3.0 4.0 10.0 10.0
4th SWE 165 Zoom 8 HASS Alice Nilsson Bibin   5.0 5.0 3.0 13.0 13.0
5th SWE 161 Zoom 8 HASS Nova Berger   4.0 4.0 5.0 13.0 13.0
6th SWE 193 Zoom 8 HASS Ted Eriksson   6.0 7.0 6.0 19.0 19.0
7th SWE 89 Zoom 8 HASS Olle Kähler   7.0 6.0 7.0 20.0 20.0



Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com